Kommenteeri

5 arutelu, mida Arvamusfestivalil kuulama minna

Arvamusfestival toimub Paides juba sel nädalavahetusel. Taas seisab ees iga-aastane arutelude kava lappamine ning endale meelepäraste arutelude valimine. Tuleme selle juures appi ja pakume välja viis arutelu, mis on seotud ühiskondlike probleemide lahendamisega. 

Foto autor: Deivi Suiste

 1. 11. augustil kell 12-13.30 turvalisuse ja tervise alal arutelu "Laste ja noorukite depressioon"
  Uuringute järgi u. 15-20% lastel vanuses 1-15 eluaastat esinenud mõnel eluperioodil vaimse tervise probleeme. Üheks neist probleemidest on depressioon – endiselt aladiagnoositud ning stigmatiseeritud teema. Miks ja kuidas haigus avaldub? Miks on ühed noorimad depressioonikaebustega patsiendid 5 aastased lasteaialapsed? Miks võitleb 15 aastane koolinoor suitsiidimõtetega? Milline on laste ja noorukite depressiooniravi ning kõige olulisem – kuidas tulla eluga toime pärast diagnoosi?
 2. 11. augustil kell 14-15.30 suhtluskultuuri alal "Suhtle vabalt - kiusuvabalt!"
  Eestis on iga 5. laps kiusamise ohver ning kiusamisel on pikaajalised negatiivsed mõjud nii ohvrile kui ka kõrvalseisjatele, kiusajatele endile ja riigile laiemas plaanis. Rootslased on välja arvutanud, mitu miljardit eurot kiusamine ühiskonnale maksma läheb. Kiusamist saab ennetada ja kiusamist saab ka edukalt peatada, kui seda juhtub - ja inimeste maailmas juhtub. Arutleme, mida üldse tähendab kiusuvaba suhtlus(kultuur)? Kuidas seda õppida ja õpetada?
 3. 11. augustil kell 16-17.30 tulevikutöö alal "Tuleviku töökohad 2030"
  Arutelu eesmärgiks on tõstatada küsimus, kas noor saab täna piisavalt ettevalmistust tuleviku töökohtade jaoks? Kas see, mida täna pakutakse hariduses vastab tuleviku tööturu nõudlusele? Vastandame tänase hariduse tuleviku töökohtadega. Publikut kutsume kaasa rääkima, esitama ausaid küsimusi, vaatama tulevikku. Eesmärk panna inimene mõtlema, kas see mida ta täna teeb, aitab tal olla edukas aastal 2030?
 4. 10. augustil kell 12-13.30 demokraatia alal "Populismi kasv Euroopas - kas demokraatia korrigeerija või vaenlane?"
  Populismi tõusust Euroopas räägitakse järjest enam, kuid tihtipeale jääb selle tähendus ja olemus segaseks. Käesoleval paneeldiskussioonil arutleme, mida tähendab populism ning selle tõus Euroopas? Kas populism on ainult negatiivse mõjuga või võib ta mõjuda Euroopa ja laiemalt lääne demokraatia probleemidele positiivselt? Kuhu suunas liigub Euroopa? Milline on populismi olukord Eestis? Arutelu toimumist toetab Konrad Adenauer Fond. 
 5. 10. augustil kell 18-19.30 sotsiaalse innovatsiooni alal "Kuidas lahendada ühiskondlikke probleeme? 7 algatust räägivad enda ideedest"
  Arutelu käigus pitchivad ehk tutvustavad lühidalt oma ideed 7 värsket ühiskondlikku algatust. Kuulda saame vanemaealistele mõeldud praktikaprogrammist, erivajadustega inimeste transporti võimaldavast sõidulahendusest, noortele mõeldud inseneeriakomplektidest, meeltepõhisest õppest lastele, klassijuhataja arenguprogrammist, kogemusnõustajaid vahendavast platvormist ja hariduslike erivajadustega õpilastele mõeldud abivahendeid koondavast keskkonnast. Kaasa mõtlema on oodatud kõik, kes tahavad kuulda uuenduslikest lähenemistest keerulistele probleemidele. 
Kõikide arutelude kava vaata siit: https://www.arvamusfestival.ee/kava/
Näeme Paides!

Lisa kommentaar

Email again: