Kommenteeri

Kuidas teha efektiivset ajurünnakut?

Ideede genereerimiseks ja arendamiseks on mitmeid erinevaid viise, ühel neist soovime aga lähemalt peatuda. Ajurünnak aitab ilma esialgse filtrita jõuda probleemidest ulmeliste lahendusteni – kõik väljapakutud ideed ei tundu alati realistlikud, kuid ühest ebareaalsest mõttest võib sündida efektiivne lahendus.

Ajurünnakut saab läbi viia nii individuaalselt kui ka grupis. Mõlemal juhul on oluline keskendumine ning julgus mõelda kastist välja.

Anname mõned soovitused, kuidas viia läbi efektiivset ajurünnakut:

1.       Pane paika eesmärk, milleni jõuda tahad. Millega peab idee seotud olema? Millist eesmärki see täitma peab?

2.       Leia endale ümbrus, kus saad keskenduda ja kus sind ei segata. Kui mõttelõng vahepeal katkeb, siis võib õigele lainele tagasisaamine olla keeruline.

3.       Vii ennast õigesse meeleollu, ägedad mõtted ei tule pähe, kui sinu mõtted ei ole kohal ja lahenduste genereerimisele orienteeritud.

4.       Pane oma mõtted kirja. Selleks võid teha näiteks mõttekaardi või panna lihtsalt kirja kõik ideed, mis pähe tulevad. Mõne mõtte avamiseks pane kirja ka seda avavaid märksõnu, sest muidu ei pruugi sa hiljem mäletada, mida täpselt silmas pidasid.

5.       Ära filtreeri, pane kirja kõik mõtted, mis pähe tulevad. Esialgu ebareaalse mõtte kirjapanek võib edasiarendusel viia elluviidava lahenduseni.

6.       Kui kõik ideed on kirja pandud, siis vaata neile otsa ja hakka neid lahti mõtestama. Võid selleks kasutada näiteks erinevaid värve või kategooriad.

7.       Küsi oma mõtete kohta küsimusi. Miks see hea mõte on? Kuidas seda mõtet ellu saaks viia? Kuidas see idee edasi viib?

Head mõttelendu ja ajude ragistamist!


Lisa kommentaar

Email again: