Kommenteeri

NULA annab kolmele potentsiaalselt maailma muutvale ideele 75 000 eurot, esita oma idee hiljemalt 1. aprillil!

Eesti ainus ühiskondlikele algatustele mõeldud inkubaator NULA on alustanud juba seitsmendat hooaega ja ootab kuni 1. aprillini ideid Eesti elu parandamiseks. Kolmel parimal algatusel, mis läbivad pooleaastase inkubaatori, on võimalik saada idee elluviimiseks kuni 25 000 euro suurune stardikapital Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt.

Poole aasta pikkuse koolitus- ja arendusprogrammi käigus aitab NULA kasvatada algsetest ideedest toimivad lahendused. Inkubaatori fookus on idee testimisel ja arendamisel, lisaks õpitakse teenusedisaini, mõju mõõtmist, kommunikatsiooni ja rahastuse kaasamist. See kõik toimub oma ala tippspetsialistidest koolitajate ja mentorite käe all.

Sel aastal koolitavad meeskondi: Playtech Estonia brändi- ja kommunikatsioonijuht Kärt Kaasik, sotsiaalse mõju hindamise tunnustatud ekspert Jaan Aps, teenusedisainer ja kliendiuuringud.ee asutaja Mari Arnover, Eesti innovatsioonilabori Accelerate Estonia eksperimentide juht Calum Cameron, Heateo Sihtasutuse tegevjuht Pirkko Valge. Ühe kahe aasta toimub koolitusprogramm taas füüsilises keskkonnas ning kasutab ära seda sünergiat, mis tekib inimestel ühes ruumis olles.

NULA inkubaator on ellu kutsutud, et aidata nutikalt lahendada ühiskondlikke probleeme ehk anda vastused ja lahendused küsimusele „Mis on pildil valesti?“, olgu need seotud perede toimetuleku, inimeste üksilduse, sõltuvuste, koolis hakkamasaamise, keskkonna reostuse või hoopis toiduraiskamisega. Sama oluline on inkubaatori roll tulevaste sotsiaalsete ettevõtjate koolitamisel, et neil oleks olemas oskused ja teadmised, kuidas taolisi olulisi teemasid mõjusalt lahendada.

Kandideerimiseks tuleb lühidalt iseloomustada probleemi, mida lahendada soovitakse, ning kirjeldada oma ideed. Kasulik on leida endale ka mõni mõttekaaslane, sest idee arendamine meeskonnaga on kiirem ja tõhusam. Oma ettevõtet või organisatsiooni ei pea kandideerimise ajaks veel loodud olema. Ankeedi leiab NULA kodulehelt.

Maailma muutva idee saad esitada SIIN.

NULA infoga jooksvalt kursis olemiseks tasub jälgida NULA Facebooki lehte või liituda NULA uudiskirjaga.

NULA koostööpartnerid: Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Luminor, Ekspress Grupp, Delfi, Eesti Päevaleht, Cargobus OÜ, Solaris, Nobel Digital OÜ, CV-Online Estonia OÜ, Fontes

Lisa kommentaar

Email again: