Kommenteeri

NULA inkubaatori 2024. aasta 10 algatust on selgunud!

NULA inkubaatorisse pääses üheksandal hooajal 10 uudset algatust, teiste seas nutirakendus lahku läinud vanematele, uudne programm suure riskikäitumisega noorte toetamiseks, avalikud taarariiulid ja tööle naasvaid emasid toetav programm tööandjatele.

10 värsket ideed, mida hakatakse edasi arendama Eesti ainsas ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatoris on: Lähisuhtevägivalla ennetuse kompetentsikeskus tööandjatele, MTÜ Sa Suudad, Vajalik, Leinas koos, Emad tagasi tööle!, TaaraBox, Emba, Ööhaldjad, rakendus “Vanemlus” ja lastehoiuga avatud kontor.

NULA inkubaatori projektijuhi Karin Kruupi sõnul oli sel aastal inkubaatori 10 kohale erakordselt suur konkurss väga tugevatest ideedest. “NULA üheksas lend on tulemas tugev – ideed on hästi läbi mõeldud ja mõnel juhul jõutud juba ka iseseisvalt testida. Kui algatused võtavad arendusprogrammist maksimumi, võib Eesti saada juurde mitmeid olulisi lahendusi ühiskonna murekohtadele.”

NULA hindajad andsid personaalset tagasisidet ka neile ideedele, mis seekord inkubaatorisse ei mahtunud. “Tänavu esitati tõesti väga palju põnevaid ideid ja loodetavasti on personaalsest tagasisidest abi lahenduse edasiarendamisel. Oleme meeskonnaga tänulikud kõigile ideede esitajatele ja usume, et kuuleme nii mõnestki veel edaspidigi,” sõnas Karin Kruup.

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja Heateo Sihtasutuse loodud NULA ühiskondlike algatuste inkubaatorisse laekus tänavu rekordilised 102 ideed, millega soovitakse parandada mõnd Eesti elu kitsaskohta. Neist 15 said möödunud nädalal võimaluse esitleda oma ideed hindajatele, kes valisid välja 10 inkubaatorisse pääsejat.

Inkubaator saab avalöögi 6. juunil ning kestab veebruarini. Esimese kolme kuu jooksul saavad kõik 10 inkubaatorisse valitud algatust võimaluse oma ideed täpsustada ning testida. Seejärel tehakse vahehindamine ning tugevamad meeskonnad jätkavad põhjalikumalt idee edasiarendamisega. Kogu perioodi ajal on algatustele toeks professionaalsed mentorid, koolitajad ja eksperdid. Programmi lõppedes saab kandideerida Kodanikuühiskonna Sihtkapitali välja pandud 25 000 € starditoetusele, mis antakse välja kuni kolmele algatusele.

Klõpsa siin ja tutvu NULA üheksanda hooaja ideedega lähemalt!

Lisa kommentaar

Email again: