Kommenteeri

NULA inkubaatorisse pääses 11 uudset algatust, teiste seas käimisgrupid, praktikaportaal ja laste kokkamisäpp

Selgusid 11 värsket ideed, mida hakatakse edasi arendama Eesti ainsas ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatoris. Mitu lahendust on seotud tervislike liikumis- ja toitumisharjumuste kujundamisega, esindatud on ka keskkonna- ja haridusteemad. NULA inkubaatori kuuendasse lendu kuuluvad Düsleksia kapist välja, EatB4, Infinder, Klubi Tervisefänn, Koostööõpe, Liigun rattaga, NOSI, Pai programm, PEVICO, Walkwise ja Ökosaadikud.


Kodanikuühiskonna Sihtkapitali juhataja Anneli Roosalu sõnul otsustasid hindajad kutsuda inkubaatorisse esialgu plaanitud kümne asemel 11 algatust, sest NULA ideekonkursile esitati seekord erakordselt palju tugeva potentsiaaliga lahendusi. „Esitatud ideed olid väga erinevatest valdkondadest ja kandideerijate ring on läinud palju laiemaks, mis on olnud üks meie eesmärke NULA inkubaatori loomise algusest saati – kaasata kodanikualgatuslikku tegevusse aina rohkem uusi inimesi,“ rääkis Roosalu.

NULA inkubaatori projektijuht Agnes Miidla loodab, et inkubaatorisse valitud algatused võtavad põhjalikust arendusprogrammist enda jaoks maksimumi ja panustavad ka omavahelisele koostööle. „Seekord sattus tugevamate sekka mitu sarnast probleemi lahendavat ideed. Väga põnev on näha, kas nende vahel tekib ka tihedam koostöö või hoopis vastastikku innustav konkurents.“

Esimese kahe kuu jooksul saavad kõik 11 inkubaatorisse valitud algatust võimaluse oma ideed täpsustada ning testida. Seejärel tehakse vahevalik ning pooled meeskonnad jätkavad põhjalikumalt idee edasiarendamisega. Kogu perioodi ajal on algatustele toeks professionaalsed mentorid, koolitajad ja eksperdid.

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja Heateo Sihtasutuse loodud NULA ühiskondlike algatuste inkubaatorisse laekus tänavu rekordilised 89 ideed, millega soovitakse parandada mõnd Eesti elu kitsaskohta. Neist 15 said võimaluse esitleda oma ideed hindajatele, kes valisid välja 11 inkubaatorisse pääsejat.

Agnes Miidla tänas kõiki laekunud ideede autoreid ühiskondlike probleemide peale mõtlemise ja oma lahendusvariantide pakkumise eest. „Ka neile ideedele, mis seekord inkubaatorisse ei mahtunud, andsid NULA hindajad personaalset tagasisidet. Loodetavasti on see abiks kas lahenduse edasiarendamisel või kohendamisel,“ ütles Miidla. NULA projektijuht lisas, et kes soovis, sai lisada oma ideekirjelduse inkubaatori kodulehele, et oleks hõlpsam mõttekaaslasi leida. „Soovitan NULA kodulehelt ka neid ideid täpsemalt vaadata ja autoritega otse ühendust võtta. Mine tea, milline tore koostöö sealt sündida võib,“ märkis Miidla.

Inkubaator saab alguse mais ning kestab kuni oktoobri keskpaigani. Juunis selguvad vähemalt viis kõige tugevamat meeskonda, kes saavad oma idee arendamisega minna rohkem süvitsi ning kandideerida programmi lõppedes Kodanikuühiskonna Sihtkapitali välja pandud 25 000 € starditoetusele, mis antakse välja kuni kolmele algatusele.

Klõpsa siin ja tutvu NULA kuuenda hooaja ideedega lähemalt!

Lisa kommentaar

Email again: