Kommenteeri

NULA PODCAST: Meie laste tervis on meie endi kätes

Podcasti „Mis on pildil valesti?“ tänase saate külalisteks on elustiilimentor Talis Tobreluts, lastearst Dr. Lagle Suurorg ning kolme lapse ema Kaili Laur. Saatekülalised arutlevad väga tõsise probleemi üle, milleks on laste ülekaalulisus.

Iga kolmas laps kannab iga päev kaasas üleliigset keharasva. See mõjutab rängalt nii nende vaimset kui füüsilist tervist. Ülekaaluga hädas laste arv on viimase kahekümne aasta jooksul kolmekordistunud.

Et vanemad kujundavad laste toitumis- ja liikumisharjumusi juba esimestest eluaastatest, on vaja esmalt tegeleda täiskasvanute harjumuste muutmisega. Kuidas vanemaid õpetada, mida teha, et nad annaks piisavalt head eeskuju oma järglastele?


Ülekaalu tõttu on lastel sarnaselt täiskasvanutele kõikvõimalikud füüsilise ja vaimse tervise probleemid alustades südamehaigustega ning lõpetades suitsiidimõtetega. Probleemile antakse start lapse esimestel eluaastatel. Seega ammu enne seda, kui laps sööb koolitoitu või näeb kartulikrõpsude reklaami. Niisiis kujundavad vanemad lapse toitumis- ja liikumisharjumusi. Paraku on aga pea 60 protsenti täiskasvanutest mitteaktiivsed.

Lisa kommentaar

Email again: