Kommenteeri

NULA PODCAST | "Kõnnime koos" juhitud grupid innustavad laiskusest võitu saama ja õue jalutama minema

Delfi ja NULA podcasti "Mis on pildil valesti" seekordsed külalised on MTÜ Kõnnime koos asutajaliikmed ja idee algatajad Katre Savi, Maarja Randväli ja Piret Loomets. Küll käiakse koos grupis kõndimas, küll saab olla kõndimiskaaslastega suhtluses ka teises linnas läbi kõrvaklappide. "Esimese sammu tegemine on alati raske, aga kui tead, et kolm inimest tulevad veel alguspunkti, siis see motiveerib kohale minema," selgitab üks eestvedajatest.

MTÜ Kõnnime koos loob juhendatud jalutusgruppide süsteemi Eestis. Samalaadsed algatused mujal maailmas on juba pikalt toiminud ja toonud tõendatult positiivseid tulemusi.

Vähene liikumine on väga tõsine probleem, kuid seda ei teadvustata piisavalt tõsiselt. Üha enam tööd tehakse arvuti taga istudes ja loomulikku jalgsi liikumist on jäänud oluliselt vähemaks. Rahvastiku terviseandmeid vaadates on olukord suisa hull. Kolmandik Eesti inimestest liigub päevas aktiivselt vähem kui 15 minutit ning iga viies täiskasvanu Eestis on rasvunud ega leia motivatsiooni liikumisega alustamiseks. Vähene liikumine ja ülekaal on probleem ka noorte seas ja laste liikumisaktiivsus on vähenenud just õuesoleku arvelt.

Eesti ei ole piisavalt rikas riik, et saaks endale lubada nii palju haigeid inimesi. Ravikulude surve Haigekassa eelarvele ületab võimalused ning oluliselt odavam riigile on enam tegeleda ennetusega. Just sellist ennetustegevust MTÜ Kõnnime koos teebki - tahab hoida Eesti rahva liikuvana ja seeläbi tervemana.

Inimeste elukvaliteedi ning hea vaimse ja füüsilise tervise tagamiseks on liikumine määrava tähtsusega.

Kõndimisgrupiidega saab liituda

Alustatakse koos kõndimistega 6-10 liikmelistes gruppides, gruppe juhendavad grupijuhid. Kõnnitakse vähemalt 45 minutit nädalas, millele lisandub grupijuhi poolt soovitatud ja motiveeritud iseseisev jalutuskäik samuti vähemalt 45 minutit nädalas. Juhendatud jalutusgruppidega loome eeldused regulaarseks mõõdukaks liikumiseks.

Lisa kommentaar

Email again: