Kommenteeri

NULA PODCAST: Ülikoolipingist maailmaparandajateks. Platvorm, mis päriselt aitab maailma paremaks muuta

Podcasti „Mis on pildil valesti?“ tänase saate külalisteks on EatB4 asutajad Märt Helmja ja Hannes Krause, Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats ja Toidupanga asutaja Piet Boerefijn. „Meie lugu tekkis meil ülikoolipingis, aga keegi meist polnud ei jaekaubanduse ega toidupäästmisega varem kokku puutunud“, räägib Hannes Krause. Kuula, kuidas asutati platvorm EatB4, kui kaugele nad täna jõudnud on ning millist kasu saavad platvormist nii Rimi kui ka Toidupank. Saadet juhib Rasmus Kagge.


„EatB4 on andmevahetusplatvorm, mis aitab päästetud toidul jõuda kiiremini ja suuremas koguses ning väiksemate kuludega abivajajateni,“ tutvustab asutaja Märt Helmja.

EatB4 kogub kokku info toidukaupluste poolt loovutatava toidu kohta ja võimaldab seda kasutada Toidupanga logistika efektiivsemaks korraldamiseks. Täna käivad testid, et platvorm peagi tööle saada. Esimene pilootprojekt tehakse Rimi jaeketi ning Toidupanga vahel. Antud platvorm muudab senise nö käsitsi arvepidamise elektrooniliseks, mis ühtlasi võimaldab Toidupanga vabatahtlike aega efektiivsemalt kasutada. Toidupank aitab täna iganädalaselt ligi 19 000 Eesti inimest.

Kuidas aga aitas neid NULA inkubaator? „Me saime selle, et me hetkel seda asja teeme“, räägib Märt, „meil oli olemas ärimudel ja kontseptsioon“, lisab ta. EatB4 osales NULA Inkubaatoris 2021. aastal ning nemad olid ka üks tiim, kes võitis starditoetuse 25 000€.

„Stardiraha on meil valdavalt läinud IT arenduseks ja platvormi loomiseks ja selle raha eest me teemegi valmis selle esimese Rimi ja Toidupanka ühendava lüli, kui see töötab ja siis on vaja seda süsteemi edasi arendada, siis see on see koht, kuhu läheb selle summa teine pool“, räägib Märt.

Head ideed saavad NULAga teoks

Delfi ja NULA podcastis „Mis on pildil valesti?“ arutletakse sotsiaalse ettevõtluse teemadel, uuritakse, kuidas meie kodanikena saaksime ise ühiskonda paremaks muuta. Ühtlasi tutvustatakse põnevaid lugusid inimestest ja ettevõtmistest, kes on juba teinud suuri samme ühiskonna tervenemiseks, ning uuritakse, kuidas nad on selleni jõudnud. Lisaks sellele, et kaardistada, mis on meie ühiskonnas valesti, on saatesarja eesmärk anda julgustust ja ideid meid ümbritsev pilt ehk ühiskond positiivsemaks muuta.

Saatekülalised on oma teekonnal läbinud sotsiaalsete algatuste inkubaatori NULA, mis alustas sel aastal juba oma kaheksandat hooaega. Praegu on NULA inkubaatoril käimas uute ideede kogumisvoor, kus hea algatuse jaoks saab suisa 25 000 eurot stardiraha. Kandideerimise tähtaeg on juba sel reedel, 31.03.2023.

Lisa kommentaar

Email again: