Rain Vääna: mu sõbrad surevad, sest ei viitsi minna arsti juurde

Minul on elus vedanud. Olen jõudnud palju kogeda ja ühtteist saavutada. Võin päris julgelt öelda, et need erakordsed, mäletamist väärt hetked minevikust oleksid vähe väärtuslikud, kui ma ei oleks saanud neid jagada oma perekonna ja sõpradega. Ma tahan oma sõprade ja perekonnaga rohkem aega koos veeta, kogetut jagada ja elust rõõmu tunda ja seda kõike võimalikult pikalt. Iga lisanduva aastaga, iga laiema avalikkuseni jõudva ja iga minu lähedast inimest puudutava haigusjuhtumiga kasvab minu soov midagi muuta ja päriselt ära teha.

Luukas Kristjan Ilves: ma tean sinust rohkem

Elame “tõe-järgsel” ajastul, mil kaaskodanikud ei usu enam jagatud tõdedesse ning tarbivad informatsiooni enda infomullides. Seda on kirjeldatud mh konfliktina avatud ning suletud maailmavaadete vahel. Aga küsimus pole tingimata ainult väärtuskonfliktis, vaid asjaolus, et me ei suuda enam omavahel kokku leppida faktides. 

NULA inkubaator ootab Eesti ühiskonda paremaks muutvaid ideid

Mis Sind närvi ajab? Meid ajab närvi, et Eestis on depressioon tabuteema, et paljud hooned ei ole ikka veel kõigile ligipääsetavad, et Eesti meeste eluiga on lühike, et naised peavad kodudes taluma väärkohtlemist, et talvel võib libedaga tänavatel konte murda ja et internetis sõimatakse teineteist. Kuidas seda muuta? Üks võimalus on kandideerida NULA inkubaatorisse ideega, mis muudab Eestis elu paremaks ja lahendab mõne terava ühiskondliku probleemi.


Arhiiv