5 arutelu, mida Arvamusfestivalil kuulama minna

Arvamusfestival toimub Paides juba sel nädalavahetusel. Taas seisab ees iga-aastane arutelude kava lappamine ning endale meelepäraste arutelude valimine. Tuleme selle juures appi ja pakume välja viis arutelu, mis on seotud ühiskondlike probleemide lahendamisega. 

Foto autor: Deivi Suiste

Festera: mäng ja disain kasvatavad rohelist mõtteviisi

Pariisi kliimalepe, ülemaailmne riikidevaheline leping kliimasoojenemisega võitlemiseks, ei ole meie planeedi päästmiseks piisav, nii ütles kliimakantsleriks ristitud Angela Merkel. See väide iseloomustab ka üldist olukorda - inimesed ei saa oodata, et ainuüksi poliitikud ning uued seadused globaalse soojenemise peatavad.

NULA inkubaatorisse esitati 79 ideed

Uute algatuste käivitajad esitasid NULA inkubaatorisse 79 värsket mõtet, mis aitavad lahendada mõnda olulist probleemi Eesti ühiskonnas. Esitatud lahendused puudutasid erinevaid valdkondi, alustades keskkonnast ja haridusest ning lõpetades vaimse tervisega.


Jim Ashilevi: kool saab olla koht mõistmiseks ja kirjandusõpetaja saab olla keegi, kes räägib päris asjadest

Ma vihkasin kirjandust. Aga kirjandus polnud selles süüdi – õpetajad olid. Vähemalt nii ma toona arvasin. Nüüd vanemana tagasi vaadates suudan haarata laiemat pilti ja tunda empaatiat õpetajate vastu, kes sattusid olema omaaegse haridussüsteemi esindajad ja ohvrid. Kujuta ette, sul on 45 minutit aega, et lapsele aine põhialused selgeks teha. Siis tuleb järgmine õpetaja oma teema ja 45 minutiga. Ja nii 7–8 korda päevas. See on ju hullumeelne virvarr! Tänapäeval kulub mul 45 minutit kingapaelte sidumiseks.
Foto: Tiit Blaat

Arhiiv