Kommenteeri

NULA x Maiko Mathiesen: miks rohepööre keskkonnakriisi ei lahenda?

Rohepöörde suur puudus on majanduskasvu eeldamine, töönädal tuleks muuta neljapäevaseks, kõigile inimestele võiks olla tagatud baasvajadused – sellest ja paljust muust räägib “Kas viga näed laita?” podcastis Tasaarengu Eesti MTÜ asutajaliige Maiko Mathiesen.

Tasaareng on liikumine, mille sihiks on õiglane ühiskond ja jätkusuutlik keskkond ning mis kritiseerib tugevalt majanduskasvul põhinevat elukorraldust.

“Rohepööre on üks julgemaid samme meie poliitikaajaloos, kuid selle suur puudus on majanduskasvu eeldamine,” ütleb Mathiesen. Ta selgitab, et kui soovime kõik sisepõlemismootorid asendada taastuvenergial põhinevatega, siis peaksime erinevaid vääris- ja haruldasi muldmetalle kaevandama kümneid kordi rohkem ning see ei ole planeedi võimekust arvestades realistlik.

SAATES UURIME:

  • Mis on puudu rohepöördel?

  • Kas tasaareng sobitub ka praeguse julgeolekuolukorraga?

  • Kuidas tuleb lühem töönädal ühiskonnale kasuks?

  • Kas tasaareng on kommunismi taastulek? (Vastus: ei ole)

  • Miks SKP ei sobi enam ühiskonna heaolu mõõtmiseks?

  • Kes peaks kinni maksma baasvajaduste katmise?


Saatejuht on NULA inkubaatori projektijuht Karin Kruup.
Kuula saadet ka Spotify'st või Apple Podcasts'ist. 

Loe pikemalt: https://epl.delfi.ee/artikkel/120288630/maiko-mathiesen-rohepoore-on-uks-julgemaid-samme-meie-poliitikaajaloos-aga-ei-lahenda-keskkonnakriisi 

Kui oled ise kokku puutunud mõne ühiskondliku probleemiga ja sul juba on või tekkis Maiko Mathiesenit kuulates idee mõnest uudsest lahendusest, mille peaks kindlasti Eestis ära tegema, siis esita oma idee NULA inkubaatorisse. Tähtaeg on juba 30. aprillil! 
Lisa kommentaar

Email again: