Filtreeri postitusi

Liis Tamman: võtame tassi kohvi ja räägime surmast

Igapäevane uudisruum sisaldab väga palju surmateateid. Eriti praegu, koroonapandeemia ajal. Sellegipoolest on surmast rääkimine enamikule inimestest harjumatu ja ebamugav. Koolitaja ja coach Liis Tamman arutab selle põhjuste üle oma NULA-sarja arvamusloos ja tutvustab üht võimalust, kuidas võiks surmast ka ilma ebmugavustundeta rääkida: "Tehagi seda samamoodi, nagu räägitakse muudest elulistest teemadest – heas seltskonnas, tee- või kohvitass käes."

Liis Tamman, koolitaja ja coach

Armin Kõomägi: igasse väikelinna oma kultuurimajakas, et inimesed ei koliks sealt kuhugi, "kus pidevalt midagi toimub"

Parim rohi ääremaastumise vastu on see, kui igas Eesti väikelinnas oleks oma teater, kirjutab Eesti Päevalehe NULA-sarjas ettevõtja, kirjanik, Heateo SA toetaja Armin Kõomägi. "Just teatri olemasolu võib pikas perspektiivis osutuda mõjukaks asjaoluks, mis paljuski määrab linna saatuse. Sest kui sissetulek on olemas, tervisesporti saab teha ning ka koolid ja arstiabi toimivad, siis järgmiseks tuleb kultuur."

Armin Kõomägi

Jana Budkovskaja: Eestis loeb see, kes on su vend või klassikaaslane

"Eesti on väike riik ja tänaseni loeb pea igas valdkonnas kõige rohkem see, kes keda tunneb," ütleb Jana Budkovskaja, Narva loomelabori OBJEKT juht ja Prototroni kiirendi eestvedaja oma arvamusartiklis. Kuidas aga anda pealinnast kaugemate piirkondade noortele rohkem võimalusi, et kogukonnad saaksid areneda, et rohkem oleks mitmetasandilist ja erisuunalist suhtlust? Erinevate koolide ühised e-tunnid võiks olla üks samm selles suunas.

Jana Budkovskaja, Prototroni rahastu juht ja Narva loomeinkubaatori OBJEKT asutaja

Arhiiv