Filtreeri postitusi

Vahehindamise järel jätkavad NULA inkubaatoris seitse algatust

Eesti ainsas ühiskondlikele algatustele mõeldud arenguprogrammis jätkavad oma teekonda seitse alustavat ettevõtet - EatB4, Infinder, Klubi Tervisefänn, Koostööõpe, NOSI, PEVICO ja Walkwise. Algatused pakuvad lahendusi erinevatele probleemidele alustades toiduraiskamisest kuni laste vähese liikumisharjumuseni.

NULA 2020 osalejad mõju hindamise koolituspäeval

NULA inkubaatorisse pääses 11 uudset algatust, teiste seas käimisgrupid, praktikaportaal ja laste kokkamisäpp

Selgusid 11 värsket ideed, mida hakatakse edasi arendama Eesti ainsas ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatoris. Mitu lahendust on seotud tervislike liikumis- ja toitumisharjumuste kujundamisega, esindatud on ka keskkonna- ja haridusteemad. NULA inkubaatori kuuendasse lendu kuuluvad Düsleksia kapist välja, EatB4, Infinder, Klubi Tervisefänn, Koostööõpe, Liigun rattaga, NOSI, Pai programm, PEVICO, Walkwise ja Ökosaadikud.


NULAsse laekus 89 ühiskonda muutvat ideed

Ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatorisse laekus tänavu rekordilised 89 ideed. Mitmed pakutud lahendused puudutavad vaimse tervise toetamist, aga on ka ideid, kuidas vähendada järjekordi haiglate erakorralise meditsiini osakondades, võidelda küberkiusamise vastu või rääkida kaasa linnaruumi kujundamisel. Kümme parimat ideed, mida saab NULA inkubaatori toel edasi arendada, selguvad 26. aprilliks.

Liis Tamman: võtame tassi kohvi ja räägime surmast

Igapäevane uudisruum sisaldab väga palju surmateateid. Eriti praegu, koroonapandeemia ajal. Sellegipoolest on surmast rääkimine enamikule inimestest harjumatu ja ebamugav. Koolitaja ja coach Liis Tamman arutab selle põhjuste üle oma NULA-sarja arvamusloos ja tutvustab üht võimalust, kuidas võiks surmast ka ilma ebmugavustundeta rääkida: "Tehagi seda samamoodi, nagu räägitakse muudest elulistest teemadest – heas seltskonnas, tee- või kohvitass käes."

Liis Tamman, koolitaja ja coach

Jaan Aps: ka mentorile on NULA inspireeriv kogemus

Oleme palju rääkinud, mida pakub NULA inkubaator seal osalevatele meeskondadele – sisukaid koolitusi, mentorlust oma ala tippude poolt -, aga mida saavad osalemisest mentorid ise? Uurisime seda tunnustatud mõjuekspert Jaan Apsilt, kes on tegutsenud NULA mentorina mitmel hooajal.

Mõjuekspert Jaan Aps, Stories for Impact tegevjuht

Arhiiv