Kommenteeri

NULA PODCAST: Rattaga kooli peaks olema uus normaalsus!

„Otsustasime koolis, et me tahame saada rattarikkaks ja et me teeme kõik selleks, et see nii ka läheks!“ räägib Kooliratta asutaja Tormi Tabor. Nii on saadud ligi viie aastaga Laagri kooli üle 1200 õpilasest rattaga koolis käima pea 600. See on tubli 50%, veel viis aastat tagasi oli neid 10%. Saadet juhib Rasmus Kagge, head kuulamist!


Vähene liikumisaktiivsus on peamisi koolinoorte füüsilise ja vaimse tervise murede põhjustajaid. Noorte autoga kooli sõidutamine võtab neilt ära vabaduse liikuda iseseisvalt koos sõpradega ja mõjub lisaks laastavalt ümbritsevale elukeskkonnale.

Kooliratta algatuse eesmärk on muuta Eestis ratas popiks ja peamiseks kooliskäimise viisiks. Soovime liikuvuse ekspertide teadmiste ja tublimate koolide kogemuse põhjal koostada spikri ja metoodika, mis aitaks koolidel üle Eesti rattarikkaks saada.

Kuidas siis muuta rattaga kooli tulemine populaarseks? Milliseid samme Laagri kool selleks tegi? „Tehti uued rattaparklad, eraldi rattatee parklani, eemaldasime takistused, hakkasime loendama kui palju iga päev rattaga lapsi kooli tuleb“, räägib Tormi, „lisaks jagasin Facebookis pilte, tegin sotsiaalse keskkonna paremaks, et lapsevanemaid kaasa tõmmata“, lisab ta.

Head ideed saavad NULAga teoks

Delfi ja NULA taskuhäälingusaates „Mis on pildil valesti?“ arutletakse sotsiaalse ettevõtluse teemadel, uuritakse, kuidas meie kodanikena saaksime ise ühiskonda paremaks muuta. Ühtlasi tutvustatakse põnevaid lugusid inimestest ja ettevõtmistest, kes on juba teinud suuri samme ühiskonna tervenemiseks, ning uuritakse, kuidas nad on selleni jõudnud. Lisaks sellele, et kaardistada, mis on meie ühiskonnas valesti, on saatesarja eesmärk anda julgustust ja ideid meid ümbritsev pilt ehk ühiskond positiivsemaks muuta.

Saatekülalised on oma teekonnal läbinud sotsiaalsete algatuste inkubaatori NULA, mis alustas sel aastal juba oma kaheksandat hooaega. Praegu on NULA inkubaatoril käimas uute ideede kogumisvoor, kus hea algatuse jaoks saab suisa 25 000 eurot stardiraha. Kandideerimise tähtaeg 31.03.2023.

Lisa kommentaar

Email again: